برگزاری هم اندیشی تخصصی فناوری سنسور در محل مرکز همکاریهای فناوری و نوآوری ریاست جمهوری

با توجه به واگذاري پروژه ارزيابي فناوري سنسور در ايران، مرکز پژوهش هاي صنعت الکترونيک کشور متولي برگزاري هم انديشي توانمنديها و ظرفيت هاي کشور در حوزه سنسور شد.

در اين هم انديشي از اساتيد برتر دانشگاههاي کشور من جمله دانشگاه صنعتي شريف و تهران دعوت به عمل آمد.

در اين جلسه جناب آقاي دکتر رشيديان از دانشگاه صنعتي شريف به پروژه هاي انجام شده توسط خود و دانشجويانشان در دانشگاه صنعتي شريف اشاره کرده و پيشنهاد کردند تا دولت با تشکيل يک سامانه، خريدهاي خود را اعلام کرده و سپس فعالين بخش خصوصي بتوانند، براي توانمنديهاي خودشان در اين سامانه بازاريابي کنند.

همچنين در جلسه سرکار خانم ايرجي راد استاد دانشکده فيزيک دانشگاه صنعتي شريف به پروژه هاي انجام شده توسط مجموعه خودشان اشاره کرده و به ظرفيت هاي آتي فعاليت در کشور اشاره کردند.

در جلسه مزبور جناب آقاي دکتر مهاجر زاده از دانشکده برق و کامپيوتر دانشگاه تهران نيز به فعاليت هاي خود در دانشگاه تهران اشاره کرده و بر لزوم ايجاد يک Fab در کشور اشاره کردند که در اين Fab محصولات مختلفي من جمله سنسور را بتوان در کشور توليد نمود.

همچنين در اين جلسه جناب آقاي دکتر فردمنش از دانشکده مهندسي برق دانشگاه صنعتي شريف به فعاليت هاي خود در حوزه ابررسانا در خارج از کشور و داخل کشور اشاره کرده و به پتنت ثبت شده در اين حوزه اشاره نمودند. همچنين ايشان بر لزوم سرمايه گذاري و ورود دولت به اين حوزه اشاره کردند و اين فناوري را جزو فناوريهاي کليدي ساخت دستگاههاي MRI در کشور بر شمردند.

 

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *