ربات­‌های پرنده دانشگاه امیرکبیر نایب‌قهرمان جهان

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیرکبیر، فرزاد احمدی­‌نژاد، سرپرست تیم­ ربات­‌های پرنده پژوهشکده رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: این مسابقات در روزهای ۱۴ تا ۱۸ سپتامبر در کشور آلمان برگزار شد و تیم ربات­‌های پرنده پژوهشکده رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر که به همراه سه تیم دیگر از ایران در این دوره از رقابت­‌ها شرکت کرده بود، موفق شد پس از تیم AKAMAV آلمان، به مقام دوم این رقابت­ها دست یابد و تیم TU Delft از کشور هلند نیز به مقام سوم دست یابد.

2012-06-29_15-20-25_461 (1)

ربات­‌های پرنده

ربات­‌های پرنده دانشگاه امیرکبیر نایب‌قهرمان جهان

وی افزود: این مسابقات با حضور ۱۷ تیم از کشورهای آلمان، هلند، فرانسه، چین، سنگاپور، برزیل، هند و ایران برگزار شد که تیم ربات­‌های پرنده پژوهشکده رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر، به عنوان یکی از پرافتخارترین تیم‌های ایران و جهان در این دوره از بازی‌ها، تنها تیم از ایران بود، که موفق به کسب مقام شد.

احمدی‌­نژاد اضافه کرد: مسابقات در دو بخش داخل ساختمان و خارج ساختمان برگزار می­‌شود و عمدتا هدف آن ناوبری خودکار ربات­‌ها در این شرایط است. مسابقات از نظر زمان بندی بسیار فشرده بوده و هر تیم تنها اجازه دارد تا یکبار و به مدت ۱۵ دقیقه به رقابت بپردازد.

اعضای این تیم در این دوره از مسابقات را فرزاد احمدی نژاد، مسعود حیدری و شیرین ریحانیان مشهدی تشکیل می‌دادند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *