صندوق حمايت از تحقيقات و توسعه صنايع الکترونيک از خودکفايي الکترونيک خودرو حمايت مي کند

دکتر علي وحدت رئيس هيئت مديره و مديرعامل صندوق در بازديد از دهمين نمايشگاه بين المللي قطعات، لوازم و مجموعه هاي خودرو با اشاره به فعاليت صحا زير نظر وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: صنعت الکترونيک صنعت مادر در بخش عمده اي از صنايع «هاي تک» کشور است که صندوق حمايت از تحقيقات و توسعه صنايع الکترونيک با بيش از ١٥ سال سابقه تلاش کرده است که اين بخش از صنعت را مورد حمايت قرار دهد و تا کنون از  ٥٠ طرح حوزه الکترونيک خودرو حمايت کرده است.

مديرعامل صندوق حمايت از تحقيقات و توسعه صنايع الکترونيک با بيان اينکه تاکنون هزار طرح صنايع الکترونيک مورد حمايت صندوق قرار گرفته است، افزود: از اين تعداد بيش از ٨٠٠ طرح با موفقيت به اتمام رسيده است و بخش عمده فعاليت هاي صندوق نيز شامل اعطاي تسهيلات مالي و صدور ضمانت نامه بوده است.

وي با اشاره به اينکه صحا در گذشته از  ٥٠ طرح حوزه الکترونيک خودرو حمايت کرده است، گفت: صندوق در تلاش است که سهم سبد حمايتي خود را از طرح هاي حوزه الکترونيک اين صنعت مهم کشور افزايش دهد.

علی-وحدت

الکترونيک خودرو

حمایت از محصولات الکترونیک خودرو

مديرعامل صندوق حمايت از تحقيقات و توسعه صنايع الکترونيک تصريح کرد: با توجه به کيفيت مناسب بسياري از محصولات الکترونيک خودرو توسط توليد کنندگان داخلي چنانچه شرکت هاي قطعه سازي مهارت حضور در بازارهاي جهاني را پيدا کرده و بتوانند با شرکت هاي خارجي ارتباط برقرار کنند، فرصت خوبي براي آنها فراهم خواهد شد و از وابستگي به خودروسازان داخلي رها مي شوند که صندوق هم در اين زمينه مي تواند حمايت هاي لازم را در حد توان خود انجام دهد.

مديرعامل صندوق حمايت از تحقيقات و توسعه صنايع الکترونيک با تاکيد براينکه بازار صنايع الکترونيک بايد به درستي تعريف شود، گفت: در همين ارتباط با شرکت ساپکو به عنوان مهمترين خريدار قطعات الکترونيک خودرو مذاکراتي صورت گرفته است تا طي تفاهم نامه اي با معرفي ساپکو، صندوق از طرح هاي تحقيقاتي مورد نياز اين حوزه و از شرکت هاي فعال در جهت خودکفايي در بخش هاي الکترونيک خودرو حمايت کند.

وي افزود: همچنين ساپکو مي تواند بازار الکترونيک شرکت هاي سازنده را تعريف کند و نيازهاي خود را مشخص سازد و طرح هاي عملياتي مشخص تحيقيقاتي و نمونه سازي تعريف کند و به کمک شرکت هاي دانش بنيان کوچک، واحدهاي تحقيق و توسعه(R&D) اين موارد در ساپکو ايجاد کند که کشور صاحب دانش در اين حوزه شود. همچنين صندوق حمايت از تحقيقات و توسعه صنايع الکترونيک در اجراي طرح هاي اين حوزه مي تواند سرمايه لازم را براي اين طرح هاي کوچک اما مهم و نيز کمک فني لازم را تامين کند.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *