حمايت هزار ميليارد ريالي صحا از صنايع الکترونيک کشور تا پايان سال جاري

مديرعامل صحا با تاکيد بر اينکه بخش صنايع الکترونيک در اقتصاد دانش بنيان و در توليدات صنعتي کشور حوزه جدي است، تصريح کرد: نيروي انساني تحصيل کرده يکي از مزيت هاي ارزنده اين بخش است چراکه بهترين فارغ التحصيلان دانشگاهي در رشته هاي برق، الکترونيک و IT تحصيل کرده اند. همچنين اين حوزه داراي ارزش افزوده بالايي است و به عنوان صنعت پاک با مسائل زيست محيطي نيز سازگار است.

وزراي صنعت، معدن و تجارت، ارتباطات و فناوري اطلاعات، علوم، تحقيقات و فناوري ، اقتصاد و دارايي، دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، نيرو و رئيس سازمان مديريت و برنامه ريزي از جمله اعضاي مجمع صندوق حمايت از تحقيقات و توسعه صنايع الکترونيک هستند.

وي با اشاره به افزايش ٢٥ ميليون دلاري سرمايه صحا با کمک و همياري دولت تدبير و اميد گفت: در همين راستا برنامه ريزي صورت گرفته که تا پايان سال جاري بتوان هزار ميليارد ريال از طرح هاي مختلف صنايع الکترونيک کشور حمايت صورت گيرد.

469_orig

به گفته مديرعامل صندوق حمايت از تحقيقات و توسعه صنايع الکترونيک، صحا از صنايع ارتباطي، اتوماسيون، رايانه‌اي، الکترونيک نوري، قطعات الکترونيک، الکترونيک مصرفي و الکترونيک کاربردي حمايت مي کند.

نقش صنایع الکترونیک در اقتصاد دانش بنیان

وي با اشاره به ضرورت تعيين سهم اقتصاد دانش بنيان از اقتصاد کشور گفت: صنعت الکترونيک به عنوان يکي از مهمترين بخش هاي صنايع پيشرفته ظرفيت هاي بهتر و بيشتري را در مقايسه با حوزه هاي ديگر دارد تا نقش و سهم بيشتري را در اقتصاد دانش بنيان و به تبع آن در اقتصاد مقاومتي ايفا کند چراکه در اين بخش زيرساخت هاي مورد نياز از جمله نيروي انساني متخصص در کشور وجود دارد و بهترين دانشجويان در رشته هاي برق، الکترونيک، کامپيوتر و IT در دانشگاه ها تحصيل کرده و مي کنند.

دکتر وحدت درباره ويژگي هاي ضمانت نامه هاي صحا به عنوان يکي از تسهيلات ويژه صندوق تصريح کرد: صدور ضمانت نامه به عنوان يکي از خدمات صحا با ديد حمايت از شرکت هاي صنايع الکترونيک،  بدون سپرده اوليه براي شرکت در مناقصه، پيش پرداخت و حسن انجام تعهدات صورت مي گيرد و بر اساس مصوبه دولت، ضمانت نامه هاي صحا براي شرکت هاي دولتي معادل ضمانت نامه هاي بانکي است.

وي با اشاره به اولويت هاي حمايت صندوق حمايت از تحقيقات و توسعه صنايع الکترونيک گفت: اجرايي‌شدن سرمايه‌گذاري خطرپذير و فعال‌سازي ارائه خدمات کارشناسي، حمايت از توسعه بازار به ويژه بازارهاي خارجي و جذب و انتقال دانش فني، ايجاد سرمايه‌گذاري مشترک(J.V.) با توليدکنندگان مطرح جهاني، همکاري‌هاي بين‌المللي، اخذ تأييديه‌هاي داخلي و جهاني، توسعه صادرات، توليد بدون کارخانه، تاسيس آزمايشگاه هاي مرجع و ارائه خدمات صنعتي در زمره برنامه‌هاي عملياتي صحاست.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *