صادرات صنايع الکترونيک و تخفیف ٦ درصدي صندوق حمايت از تحقيقات و توسعه ي صنايع الکترونيک ويژه آن

صحا از صادرات صنايع الکترونيک حمایت به عمل می آورد و به طرح هایی که موفق به صادرات شوند تا ۶ درصد تخفیف اعطا می کند.

به گزارش روابط عمومي صندوق حمايت از تحقيقات و توسعه صنايع الکترونيک(صحا)، دکتر علي وحدت در نشست مشترک با معاون پژوهش و فناوري وزير علوم که در محل وزارت علوم، تحقيقات و فناوري برگزار شد، با اشاره به بسته ويژه صندوق جهت حمايت سريع و آسان از شرکت هاي حوزه صنايع الکترونيک گفت: تجهيز آزمايشگاه هاي تخصصي و مرجع، اخذ تاييديه هاي داخلي و بين المللي، آموزش هاي تخصصي کوتاه مدت، تحقيقات کاربردي و توسعه بازار و شرکت در نمايشگاه هاي داخلي و خارجي از جمله تسهيلات ويژه صحاست که شرکت هاي متقاضي به سهولت اقدام به اخذ تسهيلات ارزان قيمت کنند.

وي با بيان اينکه اعطاي تسهيلات مالي و صدور ضمانت نامه دو فعاليت اصلي صحا به شمار مي رود، گفت: تسهيلات مالي صندوق تا سقف ٣٠ ميليارد ريال با نرخ کارمزد بين ٦ تا ١٨ درصد بسته به سطح فناوري و نوع فعاليت متغيير است که با اولويت توليد داخل، ايجاد اشتغال، صادرات و فناوري هاي نوين اعطا مي شود.

وي با اشاره ويژگي هاي منحصربفرد ضمانت نامه هاي صحا گفت: ضمانت نامه هاي صندوق بدون اخذ سپرده و با کارمزدي کمتر از سيستم بانکي براي شرکت در مناقصه و مزايده، حسن انجام تعهدات و فعاليت هاي گمرکي صادر مي شود.

وي افزود: همچنين پيرو اصلاح و اضافه شدن بند «و» به ماده ٣ آيين نامه تضمين براي معاملات دولتي توسط هيئت وزيران، ضمانت هاي صادره توسط صحا معادل ضمانت هاي بانکي و براي تمامي دستگاه هاي اجرايي معتبر است.

حمایت از صادرات صنايع الکترونيک

دکتر وحدت با تاکيد بر اينکه صحا براي طرح هايي که موفق به صادرات شوند، تخفيف ٦ درصدي در سود تسهيلات در نظر گرفته است، تصريح کرد: همچنين شرکت هايي که در جهت توسعه بازار و ايجاد زمينه جهت صادرات محصول قصد شرکت در نمايشگاه هاي داخلي و خارجي داشته باشند، صحا تسهيلات نمايشگاهي اعطا مي کند.

image_fullsize_0e167be5-4ee6-42b9-9e79-a836b13401a5_824c9f6b-1844-4787-8fd6-24b393c0484a_main-300x

صحا و صادرات صنايع الکترونيک

وي افزود: البته با کريدور صادرات معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري مذاکراتي صورت گرفته است که شرکت هاي مراجعه کننده بتوانند از خدمات و تسهيلات صندوق حمايت از تحقيقات و توسعه صنايع الکترونيک هم بهره مند شوند.

مديرعامل صحا با اشاره به زمينه هاي همکاري مشترک با معاونت پژوهش و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: در اين زمينه امکان ارائه تسهيلات به کارفرمايان خصوصي بابت ارجاع طرح هاي پژوهشي به دانشگاه ها و مراکز تحقيقاتي از سوي صندوق وجود دارد. همچنين با توجه به حمايت صحا از شرکت هاي نوپا و دانش بنيان مستقر در پارک هاي علم وفناوري و مراکز رشد در بسته جديد تسهيلاتي اميدواريم که اطلاع رساني خوبي از سوي معاونت پژوهش و فناوري وزارت علوم صورت گيرد.

همکاری با صندوق های پژوهش و فناوری

وي با اشاره به آمادگي صحا جهت همکاري با صندوق هاي پژوهش و فناوري گفت: در اين ارتباط در تلاشيم که در زمينه ارزيابي و نظارت بر طرح هاي مورد حمايت صندوق با صندوق هاي پژوهش و فناوري همکاري کنيم.

دکتر وحدت با بيان اينکه با جشنواره هاي خوارزمي و شيخ بهايي همکاري مشترکي آغاز شده است، تصريح کرد: طبق تفاهمي که در آينده نزديک با اين دو جشنواره انجام مي شود، صحا آمادگي دارد که از طرح هاي برتر اين دو جشنواره به شکل اعطاي تسهيلات حمايت کند و تسهيلات صحا در سبد جوايز جشنواره ها قرار گيرد.

وي با اشاره به سرمايه گذاري ريسک پذير به عنوان جديدترين خدمات صندوق حمايت از تحقيقات و توسعه صنايع الکترونيک گفت: آيين نامه سرمايه گذاري ريسک پذير تدوين و با همکاري معاونت پژوهش و فناوري وزارت علوم در مجمع عمومي صحا تصويب شد و براي تصويب نهايي به هيئت دولت ارسال شده است که اميدواريم هر چه سريعتر بتوان آن را اجرايي کرد.

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *