هم انديشي تخصصي لوزام خانگی در تدوين برنامه راهبردي وزارت صنعت، معدن و تجارت

DSC01239در اين هم انديشي جناب آقاي مهندس انصاري رئيس انجمن صنايع لوازم خانگي ايران، به بيان مشکلات و مسائل شرکتهاي حوزه لوازم خانگي پرداخته و بر ضرورت وجود راهبرد در حوزه لوازم خانگي تاکيد کردند.

همچنين در اين جلسه جناب آقاي مهندس توسلي مديرعامل محترم شرکت صنام، به تاريخچه شرکت صنام اشاره کرده و به مشکلات پيش روي توليدکنندگان داخلي در بخش R&D اشاره نمودند.

ايشان امکان اجبار برندهاي خارجي همچون سامسونگ و ال جي را به انتقال تکنولوژي به داخل کشور با توجه به سهم بازار کوچک ايران در سبد فروش محصولات اين شرکتها تقريبا غير ممکن دانستند.

 

همچنين در اين جلسه آقاي حميد جلالي مدير تحقيقات شرکت سام الکترونيک به سهم بالاي شرکت سامسونگ در بازار ايران اشاره کرده و به وجود تيم تحقيق و توسعه مشترک (R&D) بيان اين شرکت و سامسونگ اشاره کردند. از جمله اقدامات اين تيم کمک به فارسي سازي محصولات شرکت سامسونگ مي باشد.

DSC01237

همچنين ايشان به تيم تحقيق و توسعه (R&D) بزرگ سامسونگ در کشور انگلستان اشاره کردند و شرکت سامسونگ را شرکتي فراتر از کره و چند مليتي بيان نمودند.

همچنين در اين جلسه مباحثي در رابطه با علل شکست لوازم خانگي پارس مطرح شد. از جمله اين علل هزينه بيش از حد اين شرکت در بخش R&D و مشکلات مديريتي اين شرکت بيان گرديد.

همچنين در اين جلسه آقاي دکتر پورفرد از مرکز پژوهش هاي صنعت الکترونيک، گزارشي از پيگيري هاي انجام شده توسط مرکز پژوهش هاي صنعت الکترونيک در جهت تعيين صنعت الکترونيک به عنوان اولين اولويت صنعتي کشور ارائه نمودند. سپس ايشان ساختار و منطق برنامه راهبردي وزارت صنعت، معدن و تجارت در سطح کلان را تشريح کرده و به مدل تدوين برنامه و سوالات پيش روي برنامه راهبردي در  سطح موضوعي و بخش تجهيزات الکتريکي و الکترونيکي اشاره نمودند. همچنين در اين جلسه گزارشي از برنامه تدوين شده اين سند در بخش لوازم خانگي را ارائه گرديد.

DSC01240

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *