هم اندیشی تخصصی تجهیزات مخابراتی و ارتباطی در تدوین برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت

DSC01251
در اين جلسه ابتدا آقاي مهندس پورفرد از مرکز پژوهش هاي صنعت الکترونيک، گزارشي از پيگيري هاي انجام شده توسط مرکز پژوهش هاي صنعت الکترونيک در جهت تعيين صنعت الکترونيک به عنوان اولين اولويت صنعتي کشور ارائه نمودند. سپس ايشان ساختار و منطق برنامه راهبردي وزارت صنعت، معدن و تجارت در سطح کلان را تشريح کرده و به مدل تدوين برنامه و سوالات پيش روي برنامه راهبردي در  سطح موضوعي و بخش تجهيزات الکتريکي و الکترونيکي اشاره نمودند. همچنين در اين جلسه گزارشي از برنامه تدوين شده اين سند در بخش تجهيزات مخابراتي ارائه گرديد.

در ادامه آقاي دکتر فتوت استاد دانشکده مهندسي برق دانشگاه صنعتي شريف و از اعضاي هيات مديره شرکت کاوشکام آسيا، به مشکلات شرکتهاي فناور پرداخته و بر لزوم خريد از شرکتهاي داخلي تاکيد کردند. ايشان همچنين به برخي از توانمنديهاي داخلي کشور در حوزه الکترونيک اشاره کردند.

همچنين در اين جلسه آقاي مهندس مهرابي بيان از اعضاي هيات مديره سنديکاي صنعت مخابرات ايران، به مشکلات صنايع مخابراتي اشاره کرده و بر لزوم وجود برنامه ريزي و راهبرد در اين حوزه تاکيد کردند. ايشان همچنين به برخي از توانمنديهاي داخلي کشور در حوزه مخابرات اشاره کردند.

پس از آن نماينده مرکز تحقيقات مخابرات به برنامه هاي خودشان در مرکز خودشان اشاره کرده و بر همکاري اين مرکز با وزارت صنعت، معدن و تجارت در تدوين برنامه مربوطه تاکيد کردند.

همچنين در اين جلسه به نقش اپراتورها در خريد تجهيزات از داخل تاکيد شد.

DSC01250

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *